Targi Seafood EXPO 2019 w Brukseli Dodano 12.05.2019r.

W dniach 7-9 maja uczestniczyliśmy w Targach Seafood EXPO 2019, które odbywały się w Brukseli. To jedne z najważniejszych targów na świecie, o czym świadczy lista firm-wystawców. Zobaczcie co tam się działo…

Stoisko Polski w ramach targów Seafood EXPO 2019 cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wśród ponad 20 polskich firm swoje stoisko miał także Jurassic Salmon.
Możemy się poszczycić, że pomimo tego iż po raz pierwszy byliśmy widoczni na targach, jako jedyna firma odbyliśmy dłuższe indywidualne spotkanie z Ministrem Gospodarki i Żeglugi Śródlądowej Markiem Gróbarczykiem, gdzie poruszane były tematy związane z naszą hodowlą i perspektywami rozwoju.
Odwiedził nas także Pan Czesław Abramczyk, którego firma obecna jest na rynku od wielu lat.
Wiele spotkań odbyliśmy z kontrahentami z którymi na co dzień współpracujemy, jak Seamor, Dasson, Stanpol, My Food, ale mieliśmy okazję nawiązać kontakty z nowymi jak Contimax, Barkas czy Evrafish. Wiele rozmów odbyliśmy z bardzo egzotycznymi kierunkami jak Korea Poludniowa, Indie, Chiny czy Japonia. Były także spotkania z firmami z USA, Francji, Holandii, Niemiec i Kataru. Nasze doświadczenia mogliśmy wymieniać także z firmą MOWI czyli bylym Marine Harvest, największym przetwórcą łososia na świecie, który aktualnie w Polsce prowadzi bardzo intensywną kampanię reklamową.
Cieszy nas, że dużo firm, z różnych zakątków świata nas kojarzy oraz zna Łososia Jurajskiego.
Dla tych , którzy jeszcze nie poznali smaku naszego łososia, została zrobiona degustacja w części kulinarnej polskiego stoiska – zrobił fenomenalne wrażenie. Ta sama potrawa została zamieszczona w folderze promującym stoisko Polski na targach.
Tematem wielu spotkań była nasza proekologiczna hodowla, proces i możliwości uzyskania certyfikatu BIO – świat i produkty idą w tym kierunku a nasz Łosoś Jurajski idealnie  się do tego trendu wpasowuje. Nie mówiąc o tym, że my to robimy od początku – Jurassic Salmon to hodowla bez antybiotyków, prewencyjnych szczepień i zagrożeń środowiska naturalnego, prowadzona na krystalicznie czystej, geotermalnej wodzie, a pożywienie, które dostają ryby, zawiera białko wyłącznie zwierząt morskich oraz w pełni naturalny barwnik panaferd.