Ryby to bardzo istotna część diety osób starszych! Dodano 20.01.2020r.

Bardzo często osób starszych dotyczą problemy z niewydolnością nerek i wątroby. W takich przypadkach należy spożywać lekkostrawne posiłki. Ryby zaś przodują w kategorii lekkostrawnego, pełnowartościowego białka.

Spożywanie ryb jest równie istotne przez osoby zagrożone cukrzycą. Niektóre badania wskazują pozytywny wpływ spożywania kwasów omega -3 przy zmniejszeniu ryzyka zachorowania na cukrzycę. Odpowiednie ich stężenie zapobiega również miażdżycy oraz obniżają cholesterol. Aby dostarczać odpowiednią ilość tego kwasu tłuszczowego, zaleca się jedzenie ryb tłustych dwa razy w tygodniu.

Również mając na uwadze aspekt wizualny, zalecamy spożywanie ryb! Ryby doskonale działają na skórę, włosy i paznokcie, a także są naszymi sprzymierzeńcami w odchudzaniu. Zbawienny wpływ łososia na nasz wygląd szeroko opisaliśmy w artykule „Łosoś dobry dla urody” http://www.lososjurajski.pl/blog-wpis/losos-dobry-dla-urody/

Pamiętajmy również że dieta bogata w ryby dobrze wpływa na wzrok i układ odpornościowy. Lecz dbać o siebie musimy zawczasu! Już od najmłodszych lat warto stosować dietę bogatą w ryby, aby przez całe życie cieszyć się dobrym zdrowiem i wyglądem.

 

Niestety ryba rybie nierówna. Musimy wybierać ryby ze sprawdzonych źródeł, niektóre mogą zawierać trującą rtęć, a nawet plastik! Łosoś Jurajski to gwarancja bezpieczeństwa. Pływają i dorastają bowiem w specjalnych odizolowanych zbiornikach, gdzie nie mają dostępu do wód zewnętrznych i pływających w nich zanieczyszczeń. Co za tym idzie, nie potrzebują leków ani antybiotyków i cały proces przebiega w pełni ekologicznie.