Łosoś dobry dla urody Dodano 04.11.2019r.

W diecie dbających o urodę pań nie powinno zabraknąć łososia! Działanie wielu suplementów lub produktów do pielęgnacji dostępnych na rynku można spokojnie zastąpić zdrową dietą, a wpisanie tej ryby do jadłospisu bije na głowę niejeden kosmetyk.

Zbawienny dla osób zmagających się z trądzikiem może być znajdujący się w łososiu cynk, który działa przeciwzapalnie. Również kwas omega-3 zapobiega zatykaniu się porów i gromadzeniu się tam łoju. Należy zwrócić też uwagę na niski poziom selenu, typowy dla osób cierpiących na zmiany trądzikowe.

Łosoś może nas także odmłodzić, zawarta w niej witamina E jest przeciwutleniaczem, który ma dobry wpływ na nasz układ krążenia. Co równie istotne, chroni organizm przed wolnymi rodnikami, tym samym zachowując młody wygląd skóry.

Chcąc zrzucić parę kilo lub zachować smukłą sylwetkę warto uwzględnić łososia. Ze względu na wysoką ilość białka i zdrowych tłuszczy, po posiłku będziemy dłużej syci i będziemy mieli mniejszą ochotę na podjadanie między posiłkami. Wystarczy spojrzeć na szczupłych Japończyków, u których łosoś jest jednym z podstawowych produktów w diecie


Kwas omega-3 działa na skórę jak dobry krem, nawilża ją, poprawia jędrność i przyspiesza proces gojenia, a łosoś jest jego doskonałym źródłem. Warto zaznaczyć, że człowiek nie jest w stanie sam sobie dostarczyć. Kwasy tłuszczowe omega-3 wpływają też pozytywnie na stan włosów i paznokci.

Zatem może, przy wyborze kolejnej odżywki do włosów czy kremu zastanowimy się, czy nie lepiej przejść na dział rybny…